Bilim

Soğutma makinelerinde, enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmek amacıyla Cantek; enerjisini en iyi kullanan dünya çapında başarılı sporculara ve bilim insanlarına destek olmaktadır.

Enerjini doğru kullan

Cantek ilk olarak; kar leoparı unvanı ile uluslararası üne sahip dağcı Nasuh Mahruki ve Türkiye’nin en deneyimli dağcılarından Yılmaz Sevgül’e 2010 yılında Everest tırmanışına sponsorluk yaptı. Bu iki efsane dağcı, 23 Mayıs 2010, Saat 8.30’da 8.848 metrede dünyanın zirvesinde ekspedisyonu tamamlayarak Cantek bayrağını Everest’in zirvesine “ENERJİNİ DOĞRU KULLAN” sloganıyla diktiler.

İki Türk sporcumuzu Everest'in zirvesine taşıyan Cantek; “enerjini doğru kullan” sloganıyla tek nefeste 120 mt. derinliğe dalan 9 Dünya Serbest Dalış Rekoru sahibi Yasemin Dalkılıç'ı okyanusun derinliklerine indirdi. 
Bu dalışın ve tırmanışın hikâyesi birer kitap olarak yayınlandı. Yasemin Dalkılıç’ın inanılmaz dalışlar adını verdiği altı bölümden oluşan su altı belgeselinin yapımı ise tamamlandı ve NTV haber kanalında gösterime girdi.

Cantek markasının yaratıcısı Can Hakan Karaca; "enerjisini doğru kullanan, kendi alanında dünya çapındaki sporcularımızla yola çıktık ve bu yolda desteklerimize devam edeceğiz. Tıpkı kendi alanlarında sınırlarını en üst düzeyde zorlayan sporcularımız gibi, biz de CANTEK olarak soğutma sektöründeki sınırları zorluyor ve her geçen gün yeni zirvelere koşuyoruz.

Tüm kampanyalar tüketim üzerine kurgulanmaktadır. Ancak, asıl tükenen ise dünyamızdır. 

Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en güzel hediye daha yaşanabilir bir dünya olmalıdır.

Enerjiyi doğru kullanma konusundaki hassasiyetimizin nedeni de budur. Sevgili Yasemin Dalkılıç’ın dediği gibi ( Gezegenimizin karşı karşıya olduğu en büyük tehlike, başkasının kurtaracağına inanmaktır.)”

Yasemin Dalkılıç
Nasuh Mahruki